Negatywny BIK

W tym tekście skupimy się na negatywnym BIK-u. Są tacy, którzy uważają, że negatywny BIK zamyka drogę do otrzymania pożyczki , ale w żadnym wypadku nie jest to prawdą. Pożyczka z negatywnym BIK jest możliwa, ale nie wszędzie.

Czas na szczegóły

Krótki wstęp jest już za nami, czas przejść do tego, co jest najważniejsze. Zanim jeszcze to nastąpi, króciutkie wyjaśnienie. Jeżeli jeszcze ktoś nie wie czym jest BIK, mowa o Biurze Informacji Kredytowej. Negatywna historia w BIK-u to bardzo częsta przyczyna odmowy kredytu/pożyczki. Niektórzy uważają nawet, że najczęstsza. Nie będziemy się jednak na tym skupiać, nie to jest tutaj najważniejsze. Zacznijmy od tego skąd się bierze negatywny BIK. Negatywny BIK wiąże się z niewywiązywaniem, jeżeli chodzi o wcześniejszą pożyczkę/wcześniejsze pożyczki. W ten sposób pożyczkodawca otrzymuje informacje, że nie warto nam ufać (uogólniając nieco). Są jednak pożyczkodawcy, których nie interesuje negatywna historia BIK. Co to za pożyczkodawcy?

Firmy pozabankowe

Pożyczkodawcy, o których mówiłem to firmy pozabankowe. Cechą charakterystyczną tych firm jest minimum formalności. Nie chodzi tylko i wyłącznie o brak przeglądania historii w Biurze Informacji Kredytowej. Można powiedzieć, że pożyczka jest udzielana dosłownie na dowód. Jest to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością, zachęcam do dokładnego zastanowienia się nad nim. Podsumowując to wszystko, jeżeli bank nie chce Ci udzielić pożyczki to z pewnością otrzymasz ją w dowolnej firmie pozabankowej.