Kiedy pożyczkę można określić jako krótkoterminowa?

Kiedy pożyczkę można określić jako krótkoterminowa?

Z pewnością każdy słyszał kiedyś o krótkoterminowej pożyczce. Czy każdy z Was wie, kiedy pożyczka jest krótkoterminowa? Tutaj mam bardzo poważne wątpliwości.

Pożyczka krótkoterminowa

Pożyczka  krótkoterminowa to taka pożyczka, której udziela się na okres krótszy niż 24 miesiące. Cechą charakterystyczną tych pożyczek są kwoty. W przypadku tych pożyczek mamy do czynienia przede wszystkim z mniejszymi sumami. Można powiedzieć, że analogicznie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o pożyczki długoterminowe. Pożyczki krótkoterminowe to bez wątpienia znacznie mniejsze ryzyko. Łatwiej przewidzieć to co wydarzy się w ciągu kilku miesięcy niż to co wydarzy się w ciągu kilku czy nawet kilkunastu lat. Kolejną zaletą tych pożyczek jest ich szybkie przyznawanie. Szybkie przyznawanie pożyczek krótkoterminowych związane jest z brakiem konieczności prezentowania szeregu dokumentów. Niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, w której pożyczka krótkoterminowa przyznawana jest tylko i wyłącznie na dowód.

Dostępność tego rodzaju pożyczek

Jeżeli myśleliście, że koniec dobrych wiadomości w tym tekście, popełniliście błąd. Zakładając, że interesuje Was pożyczka krótkoterminowa, musicie wiedzieć, że otrzymacie ją dosłownie wszędzie. Można powiedzieć, że pozostaje tylko jedno, wybór odpowiedniej pożyczki. Na sam koniec jeszcze mała podpowiedź z mojej strony (czy może raczej wskazanie). Najpopularniejsze rodzaje pożyczek krótkoterminowych to pożyczki ratalne oraz chwilówki. Jest Wasze zdanie o tych rodzajach pożyczek?